Poetický večer

Básně a písně, zhudebněná česká poezie…

Básně a písně, zhudebněná poezie, Seifert, Skácel, Hrabě, Holan, Hrubín, Kainar… herečka Kristýna Ryška (dříve Podzimková) kovaná v recitaci, klávesista a kytarista Ondřej Fencl zabydlený v muzice…
Hudebně-poeticko-divadelní projekt s cílem „rehabilitovat“ poezii ve smyslu vrátit ji zpátky k lidem. Poezie je dnes za cosi archaického, cosi z časů našich babiček, případně z učebnic. Přitom vhodně zvolené básně Jaroslava Seiferta, Václava Hraběte nebo Jana Skácela jsou cosi, co si zamiluje každý vnímavý jedinec, pokud je mu to předestřeno jinak než jako povinná literatura z pera dávno nežijících soch. Seifert psal o lásce z podobných úhlů jako dnešní dělníci pop music, jen, při vší úctě k nim, trochu vkusněji. „Já básničky píšu odmalička – když pošlete třeba smskou říkanku, která má duši, rezonuje to prakticky stoprocentně. A to není mnou, ale tím, že lidem prostě hezky podaná, zveršovaná emoce konvenuje, ba chybí a je jedno, jestli je člověku dvacet nebo šedesát,” říká strůjce myšlenky, dvaaačtyřicetiletý zpěvák a multiinstrumentalista Ondřej Fencl (m.j. spoluhráč Vladimíra Merty nebo Luboše Pospíšila).
Páteří projektu je kromě Fencla také všestranná herečka Kristýna Ryška, rodačka z Rožnova, známá například z filmů Metanol, Guru, Bábovky, Absurdistán, ze seriálů Zlatá Labuť, Král Šumavy, Ochránce, Bez vědomí, Ulice. Recitaci si absolventka Janáčkovy konzervatoře vyzkoušela třeba v komponovaných pořadech s Hradišťanem.

Informace o představení

Věk: 15+
Délka představení: 90 minut
Uvádíme: 26. 6. 2024

Obsazení

Kristýna Ryčka, Ondřej Fencl

Recenze

Zde budou odkazy na recenze

Termíny představení

15+ a dospělí

Poetický večer

26.06.2024 / 19:30

Fotogalerie

Naši partneři:

brno_logo

Divadlo Radost

příspěvková organizace
Bratislavská 216/32
602 00 Brno-Zábrdovice

IČO: 00489123
DIČ: CZ00489123
DS: k6dkmq9