A vítězem Festivalu Radosti se stává...

Hlavní cenu poroty získává inscenace Bílý tesák od Divadlo Drak za brilantní koncepci a její řemeslně skvělé provedení v kombinaci s neodolatelným humorem a živou hudbou. Naše porota rovněž udělila cenu inscenaci Bezbřehá od Grupa Coincidentia, za vytvoření odvážného, radikálního, emočně výrazného a zároveň divácky srozumitelného divadelního experimentu. Ocenění získala i inscenace OkololO, z produkce Bratislavské bábkové divadlo, za vitální energii, za citlivou vnímavost vůči dětskému divákovi, bohatou nápaditost a škálu použitých forem. A na závěr netřeba opomenout ani ocenění pro inscenaci Zakázané děti – Korczakův příběh od Teatr Lalek Banialuka. Porotu si získala její dramaturgicko-režijní koncepce, narace, herecká akce a autentické zpracování tematiky absurdity lidského násilí na nevinných dětských obětech.

The jury’s main prize goes to the production of White Fang by Divadlo Drak and the International Institute of Figurative Theatre for its brilliant concept and its excellent craftsmanship combined with irresistible humour and lively music. Our jury also awarded the prize to Grupa Coincidentia’s production of The Shoreless, for creating a bold, radical, emotionally compelling yet audience-understandable theatrical experiment. The award also went to OkololO, produced by the Bratislava Puppet Theatre, for its vital energy, its sensitivity to the child audience, its rich imagination and the range of forms used. Finally, we should not forget the award for the production Forbidden Children – Korczak’s Story by Teatr Lalek Banialuka. The jury was won over by its dramaturgical and directorial concept, impressive narration, acting and authentic treatment of the theme of the absurdity of human violence against innocent child victims.

 

Aneb Divadlo Radost na cestách

Radost on the Road! Největší dobrodružství nás čeká toto léto. Díky honorární konzulce v Atlantě, paní Monice Vintrlíkové, absolvuje část souboru Radosti velké turné po vybraných uměleckých centrech a českých a slovenských krajanských spolcích a sdruženích. Odehrajeme tu nejen představení Buffalo Bill a Jeníček a Mařenka, ale přivezeme také výstavu loutek a workshopy pro veřejnost. Jednou ze zastávek je i největší americká organizace věnovaná loutkářství: The Center for Puppetry Arts v Atlantě nebo muzeum a knihovna zaměřující se na českou a slovenskou historii a kulturu v Cedar Rapids v Iowě. Držte nám palce, ať to všechno klapne, jak má!

Kráska a zvíře se vrací na jeviště Radosti

Po čase se opět můžeme těšit na inscenaci Kráska a zvíře, moderní adaptaci podle klasické francouzské pohádky. Jedna z nejkrásnějších francouzských pohádek pojednává o síle obětavosti a lásky, které dá hlavní hrdinka přednost před životem v přepychu a bohatství. Stejně jako ona i každý z nás žije příběh svého života. Někdo ten svůj tráví sledováním příběhů druhých, takže nakonec ani nemá kdy naplno prožít ten svůj. Nezáleží na tom, jak kdo vypadá v záři televizních reflektorů nebo při potlesku diváků v televizním studiu. Světla televizního studia z nás lepšího člověka neudělají.

Těšíme se v Radosti už 5. 3. 2023 v 10:00 a 14:30Více informací zde.

Naši partneři:

brno_logo

Divadlo Radost

příspěvková organizace
Bratislavská 216/32
602 00 Brno-Zábrdovice

IČO: 00489123
DIČ: CZ00489123
DS: k6dkmq9