Krysař

Koncepce a text: Patrick Sims
Režie: Patrick Sims
Scénografie a loutky: Patrick Sims
Hudba: Ergo Phizmiz, Miloš Štědroň
Dramaturgie: Vendula Borůvková
Hrají: Jiří Skovajsa, Stanislava Havelková, Radim Sasínek, Václav Vítek

Délka představení: 60 minut

Dne 22. 5. uvádíme Krysaře v rámci Divadelního světa Brno. Vstupenky zde.

Zakladatel a umělecký ředitel francouzského loutkového souboru Les Antliaclastes Patrick Sims použil klasickou německou pověst o Krysaři a vytvořil na jejím základě mnohavrstevnatý příběh, který se nedotýká pouze nesplněného slibu a únosu sto třiceti dětí z města Hameln, ale zkoumá šířeji téma manipulace, svědomí i svůdnosti pomsty. Zároveň nachází na celé historii i bizarně komické aspekty, které nahlíží filtrem komiksové estetiky, humorem němé grotesky a super hrdinskými filmy současnosti.

Setkáte se tak nejen s krysařem, ale také s vychytralým starostou, který skrývá nejedno tajemství. Jaké místo totiž mají v celém příběhu krysy? Jsou jen pouze nechtění sousedé, nebo je v tom něco víc? Řekl někdo pokusy na zvířatech? Vytváření superhrdinských mutantů? Jejda!
A jaká je role principála blešího cirkusu, který do městečka přijíždí? Určitě se nemůže stát, že by jeho miniaturní chovanci přenášely nějaké choroby! Řekl někdo tanec svatého Víta? Ajaj!
A to ani nemluvíme o kočkách a toxoplasmóze, kterou přenášejí! Čert vem sto třicet dětí! V temných podzemních tunelech pod krásnými domky města Hamelnu bují horečný život a v tomhle začarovaném kruhu je člověk velmi ohrožený druh!
I taková témata můžete najít v představení, které si vystačí s minimem slov a o to více se zaměřuje na divadelní magii: rozpohybovává loutky stejně jako nejrůznější stroje a přístroje. Schovává herce za masky, aby o to více vynikla pitoresknost příběhu. To vše dokresluje hudba Miloše Štědroně čerpající rovným dílem z autorovy imaginace i z děl nejrůznějších hudebních skladatelů historie.

Termíny představení

10+

Krysař

22.05.2024 / 17:00
10+

Krysař

06.06.2024 / 18:00

Naši partneři:

brno_logo

Divadlo Radost

příspěvková organizace
Bratislavská 216/32
602 00 Brno-Zábrdovice

IČO: 00489123
DIČ: CZ00489123
DS: k6dkmq9