Divadelní svět Brno 10+

#Burn #IAmHere #Herostratos

Naivní divadlo Liberec

Dne 23. 5. uvádíme inscenaci #Burn #IAmHere #Herostratos v rámci Divadelního světa Brno v 10:00 a 17:00. Vstupenky 10:00 zde a 17:00 zde. Možnost získání množstevní slevy -25 %. Na vstupenky lze uplatnit běžné slevy NdB. Sleva pro důchodce je 30 %. Sleva pro ZTP a studenty činí 50 %. Slevy se nesčítají.

V roce 356 př. n. l. muž zvaný Hérostratos údajně zapálil Artemidin chrám v Efesu, jeden ze sedmi divů světa. Učinil tak za jediným účelem, zapsat se navždy do historie. A jak vidno, podařilo se mu to. Dal tak vzniknout pojmu herostratismus, jímž se v psychologii označuje patologická touha stát se za každou cenu slavným. V roce 1980 zastřelil Mark Chapman svůj idol, hudebníka Johna Lennona. V roce 2017 trojice mladíků zapálila dřevěný kostel Božího Těla v Gutech u Třince, chráněnou kulturní památku. V roce 2018 položil Vladimír Putin otázku: „K čemu potřebujeme svět, když v něm nebude Rusko?“ Ti všichni – a mnozí další – se stali svým způsobem slavnými. Za jakou cenu? A přineslo jim to v životě štěstí? Nebo aspoň uspokojení? A jak by si asi Hérostratos počínal dnes, v době sociálních sítí? Streamoval by svůj čin online na Instagramu? Nebo by zvolil spíš Snapchat? Nebo TikTok? Kolik lajků by posbíral? A byl by s konečným skóre spokojen? V každém případě se zdá, že žijeme v době, která herostratismu v jeho všelijakých podobách přeje víc než kterákoli předchozí… Po inscenaci Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy je #burn #iamhere #herostratos dalším titulem v repertoáru Naivního divadla, který je primárně určen dospívajícímu publiku. V Liberci ho připravuje tvůrčí tým z nejpovolanějších, podepsaný pod celou řadou oceňovaných titulů pro teenagery v Divadle ALFA v Plzni, v pražském divadle Minor a v jejich domovském Divadle Drak v Hradci Králové. A ani libereckému publiku nebude tvorba autorsko-režijního dua Tomáš Jarkovský a Jakub Vašíček a jejich týmu zcela neznámá. V Naivním divadle již v minulosti nastudovali několik úspěšných titulů (například Velbloud, ryba, slepice či Neklan.cz) a spolupracovali rovněž s Divadlem F. X. Šaldy.

Informace o představení

Věk: 10+
Délka představení: 50 minut
Uvádíme: 23. 5. 2024

Žánr: pro děti, antika, tuzemské, IDU showcase

Autor: Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček Dramaturgie: Tomáš Jarkovský, Vít Peřina
Režie: Jakub Vašíček
Výprava: Kamil Bělohlávek

Obsazení

Miroslava Bělohlávková, Veronika Košvancová-Khomová, Filip Homola, Adam Kubišta, Marek Sýkora, Petr Štěpánek, Antonín Týmal

Recenze

Zde budou odkazy na recenze

Termíny představení

Fotogalerie

Naši partneři:

Mediální partneři

Divadlo Radost

příspěvková organizace
Bratislavská 216/32
602 00 Brno-Zábrdovice

IČO: 00489123
DIČ: CZ00489123
DS: k6dkmq9