15. 10. 2023 16:00 Figurenteater Leipzig (DE) , 14+

Spleen

Autor: Charles Baudelaire
Režie: Hendrik Mannes
Loutky: Michael Vogel
Živá hudba: Charlotte Wilde
Hlasy: Jördis Barth, Julka Finger, Luana Goller, Lotta Hillert, Merlin Lando Dweezil Ben Müller, Luis Neuschäfer, Vincent Sudau
Hraje: Michael Vogel
Délka představení: 50 minut

Základem inscenace je pozdní tvorba francouzského básníka Charlese Baudelaira – jeho básně v próze ze sbírky Pařížský splín. Jsou to sevřené miniatury představující scénu zhuštěnou do několika řádků, jindy pomíjivé myšlenkové pochody a romantické utopické představy konce předminulého století. Baudelairovy básně jsou někdy ponuré a melancholické, jindy veselé. Stvořil je pro lidi na prahu moderny, kteří se nemohou rozhodnout mezi apatickou touhou po životě a erotizovanou touhou po smrti, mezi touhou po nekonečnu a banální trivialitou.

Otevřenou formu přejímá i inscenace, která skrze loutky a hudební nástroje, ale i texty namluvené dětmi a mládeží směřuje ke kaleidoskopu nejrůznějších nálad, pocitů a myšlenek. Je založena na imaginaci a kreativním vztahu mezi herci, loutkami, Baudelairovými básněmi a publikem 21. století. Inscenace získala mnohá ocenění, například cenu za mimořádný umělecký počit na Stuttgartské divadelní ceně Grand Prix v roce 2007 a poté i na dalších loutkářských festivalech.

Termíny představení

Naši partneři:

Divadlo Radost

příspěvková organizace
Bratislavská 216/32
602 00 Brno-Zábrdovice

IČO: 00489123
DIČ: CZ00489123
DS: k6dkmq9