KRYSAŘ

Tři krátké pohádky.

Dne 22. 5. uvádíme Krysaře v rámci Divadelního světa BrnoVstupenky zde. 

Zakladatel a umělecký ředitel francouzského loutkového souboru Les Antliaclastes Patrick Sims použil klasickou německou pověst o Krysaři a vytvořil na jejím základě mnohavrstevnatý příběh, který se nedotýká pouze nesplněného slibu a únosu sto třiceti dětí z města Hameln, ale zkoumá šířeji téma manipulace, svědomí i svůdnosti pomsty. Zároveň nachází na celé historii i bizarně komické aspekty, které nahlíží filtrem komiksové estetiky, humorem němé grotesky a superhrdinskými filmy současnosti.
Setkáte se tak nejen s krysařem, ale také s vychytralým starostou, který skrývá nejedno tajemství. Jaké místo totiž mají v celém příběhu krysy? Jsou jen pouze nechtění sousedé, nebo je v tom něco víc? Řekl někdo pokusy na zvířatech? Vytváření superhrdinských mutantů? Jejda! A jaká je role principála blešího cirkusu, který do městečka přijíždí? Určitě se nemůže stát, že by jeho miniaturní chovanci přenášely nějaké choroby! Řekl někdo tanec svatého Víta? Ajaj! A to ani nemluvíme o kočkách a toxoplasmóze, kterou přenášejí! Čert vem sto třicet dětí! V temných podzemních tunelech pod krásnými domky města Hamelnu bují horečný život a v tomhle začarovaném kruhu je člověk velmi ohrožený druh! I taková témata můžete najít v představení, které si vystačí s minimem slov, a o to více se zaměřuje na divadelní magii: rozpohybovává loutky stejně jako nejrůznější stroje a přístroje. Schovává herce za masky, aby o to více vynikla pitoresknost příběhu. 

Před představením je možné zúčastnit se lektorského úvodu pod vedením dramaturgyně Venduly Borůvkové, 30 minut před začátkem představení v prostorách divadelního baru nebo Velkého sálu, nasměrováni budete našimi uvaděčkami. Rezervace nejsou nutné. 

Informace o představení

Věk: 10+
Délka představení: 1 hodina
Premiéra: 7. 10. 2023

Koncepce a texty: Patrick Sims
Režie: Patrick Sims
Scénografie a loutky: Patrick Sims
Masky: Josephine Biereye
Hudba: Ergo Phizmiz, Miloš Štědroň, 
Dramaturgie: Vendula Borůvková

Obsazení

Jiří Skovajsa, Stanislava Havelková, Radim Sasínek, Václav Vítek

Recenze

Zde budou odkazy na recenze

Termíny představení

Upoutávka

Fotogalerie

Naši partneři:

brno_logo

Divadlo Radost

příspěvková organizace
Bratislavská 216/32
602 00 Brno-Zábrdovice

IČO: 00489123
DIČ: CZ00489123
DS: k6dkmq9