DÉLKA PŘEDSTAVENÍ: 70 minut

Král Ubu

Teatras Léle (LT)

věk 12+ a dospělí

Režisér, výtvarník, autor adaptace: Neville Tranter (Amsterdam, Nizozemsko)
Skladatel: Faustas Laténas
Autorka literární adaptace do litevštiny: Vaiva Grainyté
Hrají: Šarunas Datenis, Šarunas Gedvilas, Lijana Muštašvili, Imantas Precas
Divadlo Radost

Anotace

Divadlo Radost
Na malé scéně divadla Lele se groteskní postavy "Krále Ubu" hledající moc a kontrolu setkají absurdním způsobem s dnešními globálními politickými událostmi. Režisér poukazuje na to, že nejdůležitější na tomto představení je divácké pochopení lidských vztahů: Otec Ubu a Matka Ubu jsou rodiče 14letého teenagera, který vlastně nechce být králem. Toto loutkové představení plné humoru přiměje diváky smát se nejen postavám, ale i spolu s nimi.

"Král Ubu" od Alfreda Jarryho považovaný za předchůdce absurdního divadla nebyl ve vilniuském divadle Lele ještě nikdy uveden. Toto dramatické dílo zde poprvé představil jeden z nejznámějších současných evropských tvůrců a pedagogů loutkového divadla - režisér, herec a výtvarník z Nizozemska - Neville Tranter v tvůrčí spolupráci se známými litevskými umělci, jako je skladatel Faustas Latenas a dramaturg Vaiva Grainyte, společně se čtyřmi zdejšími herci.

Neville Tranter - zakladatel Stuffed Puppet Theatre, vedoucí a jediný člen na plný úvazek vytváří loutková představení pro děti i dospělé a loutky považuje za nejlepší herce. Jeho umělecká díla jsou známá svou osobitostí a uznávaným stylem práce, díky němuž získal mnoho ocenění na mezinárodních festivalech v Německu, Itálii, České republice, Chorvatsku a jinde.
Divadlo Radost

Fotogalerie

Divadlo Radost