BUFFALO BILL TENKRÁT NA MORAWĚ LÉTA PÁNĚ 1906

Nová premiéra divadla Radost! Wild West Show Buffalo Billa přiváží do Brna mišmaš šestákových příběhů a nejryzejších klišé z Divokého západu i celého světa!

V představení se částečně mluví anglicky (but it’s very simple english).

Kovbojové a cowgirls, ostrostřelci a ostrostřelkyně, indiáni nebo kozáci… Onoho srpnového dne roku 1906 sklidí Buffalo Bill’s Wild West Show velkolepý potlesk, stejně jako na dalších zastávkách po celé rakousko-uherské monarchii. Není divu, že lákání dálek a dobrodružství podlehne jeden z nadšených diváků. Dvanáctiletý Bořek uteče z domu a tajně se k pozoruhodné kompanii vedené fanfaronským principálem přidá. Romantický sen ale rámcuje jiný historický kontext. Píše se rok 1950 a Bořek, už dospělý, utíká znovu. A tentokrát ne z rozmaru, ale z holé nutnosti. Vedle možná až naivní lásky k westernovým příběhům, z nichž se zrodil fenomén českého trampingu, je tak dalším tématem iscenace i nostalgický vztah české společnosti k Novému světu a iluze svobody, jež Amerika mnohým symbolizovala. Ostatně problematika emigrace – ať už dobrovolné či vynucené okolnostmi, spojuje příběhy na scéně s naší dnešní realitou.

Barvité balábile dějů se na jevišti rozehrává díky loutkám a jejich interakci s živými herci. I scénografie přejímá onu výsostnou kočovnickou povahu příběhu. Představení je koncipováno jako mnohojazyčné, jazyková bariéra ale nutí postavy volit slova co nejjednodušší  – a když dojdou, přichází na řadu řeč obrazů, gest a pohledů…

Informace o představení

Věk: 10+ a dospělí
Délka představení: 1 h  10 min
Premiéra: 12. 5. 2023

Autor: Vendula Borůvková

Režie: Joanna Zdrada
Dramaturgie: Vendula Borůvková
Scéna, kostýmy a loutky: Pavel Hubička
Projekce: Sebastian Łukaszuk

Hudba: Tomek Lewandowski

Obsazení

Mladý Bořek: Gabriel Kulíšek
Imigrační úřednice, Cowgirl Lulu: Sabina Šlachtová
Bořek, Buffalo: Vilém Čapek
Studentka: Hana Kučová
Bessie: Eliška Borisová
Kozák: Štěpán Przezwiecki

Termíny představení

Upoutávka

Fotogalerie

Naši partneři:

brno_logo

Divadlo Radost

příspěvková organizace
Bratislavská 216/32
602 00 Brno-Zábrdovice

IČO: 00489123
DIČ: CZ00489123
DS: k6dkmq9