pro všechny
Výstava Na scénu vol. 6 (VUT Fakulta architektury)
Foyer Divadlo Radost hostí výstavu studentských projektů Fakulty architektury VUT v Brně s názvem Na scénu vol. 6: Dnes loutková divadla aneb Možnosti tu jsou!.
Fenomén divadla na Krnovsku je úzce spjat s bohatou historií města Krnova jako kulturního centra, jehož dominantou je Městské divadlo Krnov (postaveno 1927 - 1928), architektonický skvost ve stylu německého expresionismu. Divadelní život této oblasti reflektuje složitý historický vývoj regionu, silnou ochotnickou tradici a aktuální snahu o revitalizaci kulturního prostoru po povodních.
Tématem projektů studentů Ústavu experimentální tvorby na Fakultě architektury VUT je revize možností rozšíření a dostavba divadelní budovy v areálu Městského divadla Krnov - místa s bohatou historií a silným kulturním potenciálem. Studenti se ve svých návrzích zamýšlejí nad tím, jak přizpůsobit scénický prostor pro experiment, alternativní scénu i nové loutkové divadlo.
Projekty vznikly ve spolupráci s Divadelní fakultou JAMU a městem Krnov v rámci výzkumného projektu TAČR PASPO. Práce vedli Ing. arch. Nicol Galeová a MgA. Svatopluk Sládeček.
Návštěvníci tak mohou nahlédnout do způsobu uvažování nastupující generace architektů o podobě současného divadla.
Výstava potrvá od 12. 3. do 12. 4. 2026.
Plakát


