Michaela

Danielová

Citát: "Miluj bližního svého jako sám sebe."

roz. Baladová

Michaela vystudovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, obor muzikálové herectví. I když od mala ráda zpívala a předváděla se, nebyla JAMU jasnou volbou. Vždy chtěla být paní učitelkou (třeba si ji jednou zahraje). V roce 2015 absolvovala dvojrolí Růženky/baronky z Kratihájů v muzikálu Zvonokosy, dále ztvárnila roli Tobiase Ragga v muzikálu Sweeney Todd.

Ještě před dokončením studia na JAMU se začala objevovat na jevišti našeho divadla. Nejdříve jako Michelle v Beatles, později v inscenaci Malý princ nastudovala roli hada, ale postupem času přebrala všechny ženské role. Po ukončení studia nastoupila do angažmá v Divadle Radost. Na repertoáru má v našem divadle např. tyto role: Liška v Budulínkovi z hudebky, paní Hošková ve Veselých paničkách Windsorských, Evička Svobodová v Bylo nás pět atd. Velmi si oblíbila představení Jak pejsek a kočička chystali Vánoce, kde ztvárňuje kočičku a zajíce, nebo představení pro nejmenší diváky Kao a Maki.

Michaela reprezentuje naše divadlo i na různých scénách nejen v České republice. V Českých Budějovicích účinkuje v muzikálu Evita, kde hraje Perónovu milenku. Své muzikálové dovednosti využívá v tanečním muzikálu Kočky v Národním divadle Moravskoslezském, kde také hraje v muzikálu Děj se co děj a West side story. Je ráda za zkušenost s Ensemble Opera Diversa, kde ztvárnila Marii Antoinettu v opeře Milana Štědroně Chameleon. V Městském divadle Brno účinkuje nebo účinkovala v muzikálech Horečka sobotní noci, Děsnej Pátek, Limonádový Joe, Johnny Blue, Big! nebo Mamma Mia! Ráda také účinkuje se zájezdním Soukromým divadlem Zdeňka Ševčíka. Jako činoherní herečka se představila po boku Zdeňka Černína v úspěšném představení Loutka. V bratislavských Bídnících (Bedároch) hraje dospělou Cosettu, kde zúročuje svůj sopránový hlas.

Baví ji také dabing, načítání audioknih, moderování kulturních akcí. Je uměleckou i organizační vedoucí kapely Only His, organizátorkou festivalu NG Fest.

Michaela hraje v představení

Pojďte pane, budeme si hrát

Jája a Pája - Míla, papoušek Venoušek

Jak kočička a pejsek chystali Vánoce - Herečka, Kočička, Zajíc, Kočička Svatá Petra

Kráska a zvíře - SESTRA

Miminí divadlo: Kao a Maki