Jiří

Daniel

Citát: "Vše je tak, jak má být."

Jirka se k divadlu dostal už jako malý kluk, kdy ve svých rodných Olomučanech ztvárnil Kašpárka v pohádce Kašpárek v pekle a Vincka v Doktorské pohádce. Při studiu na blanenském gymnáziu navštěvoval dramatický kroužek při ZUŠ Blansko. V roce 2009 se stal nejmladším členem dospělého ansámblu muzikálu Bídníci v Městském divadle Brno. Po úspěšném složení přijímacího řízení se stal studentem JAMU Brno, kde studoval muzikálové herectví pod vedením doc. Sylvy Talpové. Studium ukončil v roce 2015 absolventskou rolí Inocence Kulíška v muzikálu Zvonokosy.

Poté přišla nabídka od pana ředitele Pešky na angažmá v Divadle Radost. V našem divadle ztvárnil/ztvráňuje např. Kalafunu ve Strakonickém Dudákovi, Sarastra v Kouzelné flétně, Antonína Bejvala v Bylo nás pět, Billyho v Beatles, atd. Jeho velmi oblíbenou rolí byl Komtříček v Karafiátových Broučcích. Rád by Vás - naše diváky - pozval na představení Kubula a Kuba Kubikula, kde hraje Kubu Kubikulu nebo na úspěšnou inscenaci Pipi Dlouhá Punčocha, kde jej můžete vidět hned v několika rolích a v neposlední řadě na Miminí divadlo: Kao a Maki.

Jirka hostuje také v jiných divadlech po České republice, kde dělá dobré jméno našemu divadlu. Účinkuje v muzikálu Angelika (Divadlo Broadway Praha/Zoner show hall Brno), kde hraje Bachtiary-beje, v muzikálu Evita (Jihočeské divadlo České Budějovice) hraje Augustína Magaldího, v české premiéře muzikálu Rocky (Kongresové centrum Praha) hrál Mickeyho. V Městském divadle Brno jste jej kromě Bídníků mohli vidět v muzikálech Mladý Frankenstein, Limonádový Joe, Děsnej Pátek, Big! nebo Mamma Mia! V Národním divadle Moravskoslezském účinkuje v muzikálu Děj se co děj. Zatím největší příležitostí je role inspektora Javerta v bratislavském uvedení muzikálu Bídníci (Bedári), ke kterým se po deseti letech vrátil na jevišti divadla Nová Scéna.

Věnuje se dabingu, načítání audioknih, moderování různých akcí. Je členem skupiny Only His a předsedá organizačnímu týmu festivalu NG Fest.

Jiří hraje v představení

Miminí divadlo: Kao a Maki

Pipi Dlouhá punčocha - 2. policajt, Kořala, 1. dáma, Momo, dítě

Kubula a Kuba Kubikula - Herec, Kuba Kubikula

Jak kočička a pejsek chystali Vánoce - Herec, Pejsek, Pejsek nebeský pošťák

Kráska a zvíře

Pojďte pane, budeme si hrát - Klavírista