Co nám řekli pamětníci?

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devátých tříd základních škol. Mají za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat historické souvislosti a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo animovanou reportáž či komiks.
Od září 2023 se projektu účastní i žáci ze základních škol z Bílovic nad Svitavou, Ivanovic na Hané, Jedovnic, Mokré-Horákov, Pustiměře a ze Šlapanic. Díky jejich práci se podařilo zachránit jedinečné životní příběhy pamětníků, které bude zveřejněny a uloženy na webových stránkách projektu a budou zařazeny do archivu Paměti národa, který je jednou z nejrozsáhlejších sbírek vzpomínek pamětníků v Evropě.

Vyvrcholením projektu je veřejné slavnostní setkání všech zúčastněných žákovských týmů a pamětníků, jejich rodin, zastupitelů zapojených obcí, městysů a měst a podporovatelů projektu. Toto setkání se uskuteční v úterý 12. března 2024 od 17:00 hodin v Divadle Radost v Brně. Žáci zde odprezentují výsledek své badatelské práce a představí tak pamětníka a jeho příběh veřejnosti. Srdečně Vás zveme a v případě zájmu prosíme o bezplatnou rezervaci na divadlo@divadlo-radost.cz

Díky nově vznikající spolupráci s Institutem Paměti národa Brno uvádíme pro zapojené žákovské týmy projektu inscenaci 24. října 1942 ve 12:00 téhož dne. 

Naši partneři:

Mediální partneři

Divadlo Radost

příspěvková organizace
Bratislavská 216/32
602 00 Brno-Zábrdovice

IČO: 00489123
DIČ: CZ00489123
DS: k6dkmq9