Americké turné 2024!

Letíme do Ameriky!

Část našeho hereckého souboru se společně s panem ředitelem, naší dramaturgyní a dalšími členy divadla vypraví do USA reprezentovat Divadlo Radost, tradici českého loutkářství a jeho současné směřování a podporovat české kulturní dědictví. Jedním z témat této naší výpravy je také migrace Čechů a Slováků do Nového světa na začátku minulého století a cílem je mimo jiné budování a udržování československých vztahů a komunity v USA.

Kromě dvou z našich inscenací – O kůzlátkách a vlkovi a Buffalo Bill – přivezeme i rozsáhlou sbírku loutek z našeho depozitáře. Loutky vystavíme v Center for Puppetry Arts v Atlantě, největší americké instituci zabývající se právě loutkářstvím! Výstava zůstane v Atlantě i po našem odjezdu a bude další měsíc otevřena veřejnosti, odborníkům a rodinám s dětmi.

V Atlantě tedy končíme. Ale kde začínáme? A kde všude budeme? Přilétáme do Chicaga, kde se setkáme jak s veřejností, tak s americkými odborníky na loutkového divadlo a předvedeme několik z našich workshopů. Součástí bude i promítání krátkého filmu o marionetách natočeného v Radosti a s použitím záběrů laskavě poskytnutých Moravským zemským muzeem (děkujeme!) a přednáška s diskuzí scénografa a ředitele Radosti Mgr. Pavla Hubičky, Ph.D. Odtamtud vyrazíme do Cedar Rapids v Iowě, kde sídlí National Czech and Slovak Museum & Library. Tam odehrajeme pro (nejen) československou komunitu zde žijící celkem tři představení a workshopy.
Poté si uděláme malou pauzu a jako diváci navštívíme české hlavní město USA, Wilber v Nebrasce, abychom si užili tamější Czech festival!
Dále nás čeká návštěva čtyř vybraných uměleckých center a československých asociací. Tedy další z našich zastávek bude Kansas City v Missouri, zde opět uvedeme několik představení našich dvou inscenací včetně workshopů, stejně jako v Yukonu (Oklahoma) a La Grange (Texas), které bude posledním místem, kde vystoupíme.
Ale tím to nekončí! Jak už jsme naznačili, celé turné zakončíme vernisáží výstavy loutek v Atlantě včetně setkání s americkými kolegy, diskuzí a dalších workshopů!

Celkem 6 amerických měst, 6 států a 29 dnů!
Držte nám palce a Ameriko, drž si klobouk! Za měsíc odlétáme!

Turné se uskuteční díky finanční podpoře Jihomoravského kraje, Statutárního města Brna a ve spolupráci s Honorárním konzulátem České republiky v Atlantě, Národním českým a slovenským muzeeum a knihovnou, Centrem loutkářského umění, Moravským zemským muzeeum a ALBAformem.

Naši partneři:

Mediální partneři

Divadlo Radost

příspěvková organizace
Bratislavská 216/32
602 00 Brno-Zábrdovice

IČO: 00489123
DIČ: CZ00489123
DS: k6dkmq9