Buffalo Bill

tenkrát na Morawě léta páně 1906

Nová premiéra divadla Radost! Wild West Show Buffalo Billa přiváží do Brna mišmaš šestákových příběhů a nejryzejších klišé z Divokého západu i celého světa!

Kovbojové a cowgirls, ostrostřelci a ostrostřelkyně, indiáni nebo kozáci… Onoho srpnového dne roku 1906 sklidí velkolepý potlesk, stejně jako na dalších zastávkách po celé rakousko-uherské monarchii. Není divu, že lákání dálek a dobrodružství podlehne jeden z nadšených diváků. Dvanáctiletý Bořek uteče z domu a tajně se k pozoruhodné kompanii vedené fanfaronským principálem přidá. Romantický sen ale rámcuje jiný historický kontext. Píše se rok 1950 a Bořek, už dospělý, utíká znovu. A tentokrát ne z rozmaru, ale z holé nutnosti. Vedle možná až naivní lásky k westernovým příběhům, z nichž se zrodil fenomén českého trampingu, je tak dalším tématem iscenace i nostalgický vztah české společnosti k Novému světu a iluze svobody, jež Amerika mnohým symbolizovala. Ostatně problematika emigrace – ať už dobrovolné či vynucené okolnostmi, spojuje příběhy na scéně s naší dnešní realitou.

Barvité balábile dějů se na jevišti rozehrává díky loutkám a jejich interakci s živými herci. I scénografie přejímá onu výsostnou kočovnickou povahu příběhu. Představení je koncipováno jako mnohojazyčné, jazyková bariéra ale nutí postavy volit slova co nejjednodušší  – a když dojdou, přichází na řadu řeč obrazů, gest a pohledů…

Informace o představení

Věk: bude upřesněno
Délka představení: bude upřesněno
Premiéra: 12. 5. 2023

Autor: Vendula Borůvková

Režie: Joanna Zdrada
Dramaturgie: Vendula Borůvková
Scéna, kostýmy a loutky: Pavel Hubička
Projekce: Sebastian Łukaszuk

Obsazení
Vilém Čapek, Barbora Dobišarová, Kateřina Höferová, Gabriel Kulíšek, Míša Rotterová, Martin Cenek
Recenze

Zde budou odkazy na recenze

Termíny představení

věk bude upřesněn

Buffalo Bill

10.05.2023 / 10:00
věk bude upřesněn

Buffalo Bill

14.05.2023 / 10:00
věk bude upřesněn

Buffalo Bill

14.05.2023 / 14:30
Zobrazit všechny termíny

Fotogalerie

Naši partneři:

Divadlo Radost

příspěvková organizace
Bratislavská 216/32
602 00 Brno-Zábrdovice

IČO: 00489123
DIČ: CZ00489123
DS: k6dkmq9